/Files/images/2016/pershiy_urok/SAM_9791.JPG /Files/images/2016/pershiy_urok/SAM_9790.JPG

В 2023/2024 навчальному році здійснює медичне обслуговування учнів

Медична сестра

Рахно Любов Віталіївна


ГРАФІК РОБОТИ

медичного кабінету у 2023/2024 навчальному році

Дні тижня Час роботи Перерва
Понеділок 8.00-16.12 12.30-13.00
Вівторок 8.00-16.12 12.30-13.00
Середа 8.00-16.12 12.30-13.00
Четвер 8.00-16.12 12.30-13.00
П’ятниця 8.00-16.12 12.30-13.00

Всесвітній день здоров`я

До всесвітнього Дня здоров`я, з використанням технологій дистанційного навчання, класними керівниками 1-9-х класів та сестрою медичною закладу освіти Рахно Л.В., проведено виховні години, інформаційні бесіди та години спілкування: "Складові здоров`я", "Здоров`я - це життя!", "Найважливіші правила здорового способу життя", "Здоров`я - запорука щасливого життя", "Особиста гігієна - запорука здоров`я", "Буде здоров`я - решта все, додасться", "Подорож у країну здоров`я", "Зроби свій вибір на користь здоров`я", "Бути здоровим - здорово!".

/Files/images/0_2024/07.04.gif

Про проведення заходів щодо недопущення виникнення епідеміологічних ускладнень з вірусного гепатиту А

З метою недопущення виникнення епідеміологічних ускладнень з вірусного гепатиту А в період з 22 лютого по 01 березня 2024 року, з використанням технологій дистанційного навчання, з учнями, педпрацівниками та технічним персоналом закладу освіти, класними керівниками та сестрою медичною Рахно Л.В. проведено інформаційні заходи.

Інформаційно-роз`яснювальна робота щодо протиепідемічних заходів

З метою недопущення виникнення епідеміологічних ускладнень з вірусного гепатиту А в період з 22 лютого по 01 березня 2024 року, з використанням технологій дистанційного навчання, з учнями, педпрацівниками та технічним персоналом закладу освіти, класними керівниками та сестрою медичною Рахно Л.В. проведено інформаційні заходи.


Галерея "Про проведення заходів щодо недопущення виникнення епідеміологічних ускладнень з вірусного гепатиту А"

В період з 22 по 26 січня 2024 року, серед учнів та їх батьків, з використанням технологій дистанційного навчання, класними керівниками та сестрою медичною закладу освіти, проведено інформаційно-роз`яснювальну роботу та виховні години щодо протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення ГРВІ та гострої респіраторної хвороби COVID-19.

/Files/images/0_2024/26.01.gif

Профілактичні бесіди серед учнів 8-11 класів щодо попередження захворюваності на коронавірус

/Files/images/korona/кор.jpg

ПОРАДА МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

ЯК ПОПЕРЕДИТИ ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Внаслідок недотримання правил гігієни найчастіше розвиваються гострі та хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту з проявами діареї та закрепів, гельмінтози, педикульоз, дерматити, фолікуліт, грибкові враження шкіри ніг та нігтів, захворювання слизової оболонки ротової порожнини, ясен та зубів, горла (стоматит, гінгівіт, карієс, ангіна), паразитарні захворювання.

Не можна торкатися обличчя, волосся, носа, рота, очей та вух забрудненими руками. Патогенні організми часто поширюються, коли дитина торкається предмета, забрудненого мікроорганізмами, а потім торкається власного обличчя, очей, носа або рота.

Попередити розповсюдження респіраторних інфекційних хвороб допоможе дотримання правил гігієни при чханні та кашлі. Під час чхання або кашлю прикривати рот та ніс одноразовою паперовою серветкою або паперовим носовичком та викидати їх у смітник одразу після використання. Якщо серветки немає, не можна закривати обличчя руками, краще зробити це за допомогою рукава чи зігнутої в лікті руки. Не варто користуватися носовичками з тканини, оскільки на них мікроорганізми можуть накопичуватися та розмножуватися. Після чхання та кашлю потрібно регулярно мити руки. В разі відсутності такої можливості, використовувати одноразові серветки з антисептичними розчином або розчин розпилити безпосередньо на руки та витерти сухою паперовою серветкою, а за відсутності - сухою і чистою тканиною.

При появі у дитини перших симптомів інфекційних захворювань, особливо грипу, її необхідно залишати вдома, щоб попередити можливі ускладнення та передачу збудника іншим. Батькам варто якомога швидше проконсультуватися з лікарем та забезпечити дитині належний догляд, згідно з рекомендаціями фахівця. У школу можна повертатися після повного одужання.

Деякі віруси та бактерії можуть виживати на твердих поверхнях до 2 діб.

ЩО МАЮТЬ ЗНАТИ ДІТИ ПРО ГІГІЄНУ РУК

Перше та основне правило гігієни – регулярне миття рук з милом, особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету та повернення з громадських місць. Змалечку дітям варто пояснювати, що людина бере руками різні предмети: олівці, книги, зошити, м’ячі, гладить тварин, торкається меблів та ручок дверей тощо. На всіх цих предметах є бруд та мікроби, які часто залишаються на шкірі пальців та долоні. Якщо їсти немитими руками чи торкатися обличчя, збудники хвороб можуть потрапити в організм.

Дотримуючись п'яти простих порад дитина захистить свій організм від збудників поширених хвороб: спершу потрібно намочити руки водою, потім намилити до утворення піни, ретельно потерти протягом щонайменше 20 секунд, змити та витерти насухо одноразовою серветкою.

Як правильно мити руки:

· закочуємо рукави вище;

· руки простягаємо під струмінь води, змочуємо їх;

· беремо в руки мило і намилюємо їх до утворення піни..

· тремо руку об руку;

· змиваємо з рук піну великою кількістю води;

· перевіряємо, наскільки добре вимили руки;

· витираємо руки чистим і сухим паперовим рушником чи серветкою;

· закриваємо кран паперовим рушником чи серветкою;

· перевіряємо сухість долонь, для цього притискаємо до щік руки тильною стороною.

Як діти, так і більшість дорослих не задумуються про те, що закривають кран після миття чистими руками і таким чином мікроорганізми можуть знову потрапити на руки. Варто користуватися паперовою серветкою.

Якщо мило та вода недоступні, можна використовувати дезінфікуючий засіб для рук, який містить щонайменше 60% спирту. Ці засоби прості у використанні та швидко зменшують кількість мікроорганізмів на руках, проте вони не забезпечують захист від усіх типів бактерій, вірусів. Важливо, щоб діти використовували їх лише у разі потреби і за призначенням, адже ці засоби можуть нашкодити при попаданні в очі або в рот.

Догляду потребують і нігті на пальцях рук та ніг. Необхідно регулярно підстригати та чистити нігті, а також не гризти нігті.

ОСОБИСТА ГІГІЄНА

Діти, які відвідують спортивні секції чи танцювальні гуртки, також повинні дотримуватися простих правил гігієни: не ділитися одягом та формою, рушниками, губками, а також засобами особистої гігієни (наприклад, антиперспірантами). Не можна зберігати брудний або вологий одяг та спорядження в шафці чи сумці, одяг потрібно прати, а спорядження – чистити. Сумки та рюкзаки теж повинні бути чистими, особливо від залишків продуктів харчування та бруду.

Коли дитина бачить, що рідні дотримуються правил гігієни, то слідуватиме їх прикладу. Тому батьки зобов'язані не лише вчити дитину, а й самі суворо дотримуватися простих правил гігієни.

ПАМ’ЯТАЙ-ТВОЄ ЗДОРОВ'Я В ТВОЇХ РУКАХ!


Пам’ятка для керівників та медичних працівників освітніх закладів “Що робити, якщо в дитини, яка відвідує заклад освіти, виявили кір?”

/Files/images/000/poster_KIR-01.png

/Files/images/000/poster_KIR-02.png

Кiлькiсть переглядiв: 898